RESOLUCIÓ de 21 de desembre de 2017, del conseller d'Economia Sostenible, Sectors Productius, Comerç i Treball, per la qual s'aprova el calendari de festes locals, retribuïdes i no recuperables, en l'àmbit de la Comunitat Valenciana per a l'any 2018.
Texto | Texto2 | |
---|---|---|
Publicat en: | DOGV núm. 8198 de 26.12.2017 | |
Número identificador: | 2017/11981 | |
Referència Base de Dades: | 011568/2017 | |
-
Anàlisi jurídica
-
Anàlisi documental
Texto Texto Texto2 Origen de disposició: Conselleria d'Economia Sostenible, Sectors Productius, Comerç i Treball Grup temàtic: Autoritzacions administratives Descriptors: Temàtics: administració local
RESOLUCIÓ de 21 de desembre de 2017, del conseller d'Economia Sostenible, Sectors Productius, Comerç i Treball, per la qual s'aprova el calendari de festes locals, retribuïdes i no recuperables, en l'àmbit de la Comunitat Valenciana per a l'any 2018. [2017/11981]
D'acord amb el que estableix l'article 37.2 del Reial decret legislatiu 2/2015, de 23 d'octubre, pel qual s'aprova el text refós de la Llei de l'Estatut dels Treballadors, així com amb el que preceptua l'article 46 del Reial decret 2001/1983, de 28 de juliol, declarat vigent per la disposició derogatòria única del Reial decret 1561/1995, de 21 de setembre, sobre jornades especials de treball, han de fixar-se les festes laborals de caràcter local en l'àmbit de la Comunitat Valenciana, totes aquestes retribuïdes i no recuperables.
L'apartat sèptim de l'article 30 de la Llei 39/2015, d'1 d'octubre, del procediment administratiu comú de les administracions públiques, disposa que l'administració de l'Estat i les administracions de les comunitats autònomes, amb subjecció al calendari laboral oficial, fixaran, en el seu respectiu àmbit, el calendari de dies inhàbils als efectes de còmput de terminis, i hauran de comprendre el calendari aprovat per les comunitats autònomes els dies inhàbils de les entitats que integren l'administració local corresponent al seu àmbit territorial.
Tenint en compte que la determinació de les festes locals en un municipi té rellevància no sols a efectes laborals, sinó que també incideix en la determinació dels dies que es consideren hàbils als efectes de còmput de terminis administratius i judicials, vàlida realització d'actes processals per part dels poders públics i particulars, obertura d'oficines públiques i jutjats, així com en els dies inhàbils per al tràfic jurídic i mercantil.
En virtut d'això, vistos els preceptes legals mencionats, amb la proposta prèvia de les direccions territorials d'Economia Sostenible, Sectors productius, Comerç i Treball, d'Alacant, Castelló i València, en execució del que disposa el Decret 109/2017, de 28 de juliol, de 2017, del Consell, pel qual es determina el calendari laboral d'aplicació en l'àmbit de la Comunitat Valenciana per a 2018, i en els termes acordats pels plens dels ajuntaments de les tres províncies de la Comunitat Valenciana, resolc:
Únic
Per a l'any 2018 es determinen com a festes locals, retribuïdes i no recuperables, en l'àmbit de la Comunitat Valenciana les relacionades en l'annex adjunt a la present resolució.
DISPOSICIÓ FINAL
Única. Producció d'efectes
La present resolució produirà efectes a partir de l'endemà de la seua publicació en el Diari Oficial de la Generalitat Valenciana.
De conformitat amb el que estableixen els articles 123 i 124 de la Llei 39/2015, d'1 d'octubre, del procediment administratiu comú de les administracions públiques, i 10, 14 i 46 de la Llei 29/1998, de 13 de juliol, reguladora de la jurisdicció contenciosa administrativa, contra la resolució, que posa fi a la via administrativa, es podrà recórrer potestativament en reposició o bé es podrà plantejar directament recurs contenciós administratiu en els terminis i davant dels òrgans que s'indiquen a continuació:
a) El recurs de reposició s'haurà d'interposar davant de la Conselleria d'Economia, Sostenible, Sectors productius, Comerç i Treball en el termini d'un mes a comptar de l'endemà de la seua publicació.
b) El recurs contenciós administratiu haurà d'interposar-se davant del Tribunal Superior de Justícia de la Comunitat Valenciana en el termini de dos mesos a comptar des de l'endemà de la seua publicació.
c) En el cas que el recurrent siga una administració local, de conformitat amb el que estableix l'article 44 de la Llei 29/1998, de 13 de juliol, reguladora de la jurisdicció contenciosa administrativa, no pot interposar recurs en via administrativa. No obstant això, amb caràcter previ a la interposició del recurs contenciós-administratiu, i en el termini de dos mesos comptats des de l'endemà de la seua notificació o publicació, si és el cas, d'este acord en el Diari Oficial de la Generalitat Valenciana, podrà formular requeriment raonat perquè s'anul·le o es revoque l'acord, tenint en compte que això no incidix en la seua executivitat, ni interromp els terminis de cara a la seua fermesa, per no ser substitutiu del règim de recursos en via administrativa.
València, 21 de desembre de 2017. El conseller d'Economia Sostenible, Sectors Productius, Comerç i Treball: Rafael Climent González.
ANNEX
1. RELACIÓ DE FESTES LOCALS EN LA PROVÍNCIA D'ALACANT
ATZÚBIA: 9 d'abril, dilluns i 4 de setembre, dimarts.
AGOST: 24 de gener, dimecres, festes en honor de la Santíssima Mare de Déu de la Pau i 7 de març, dimecres, Dia de la Vella.
AGRES: 12 de febrer, dilluns, festa del Pi i 3 de setembre, dilluns, festa de la Mare de Déu d'Agres.
AIGÜES: 30 i 31 d'agost, dijous i divendres, respectivament.
ALACANT: 12 d'abril, dijous, festivitat de la Santa Faç i 25 de juny, dilluns, festivitat de Sant Joan.
ALBATERA: 25 de juliol, dimecres, dia de Sant Jaume Apòstol i 9 d'abril, dilluns, dia de Sant Vicent.
ALCALALÍ: 25 de juny, dilluns i 26 de desembre, dimecres.
ALCOCER DE PLANES: 30 d'abril, dilluns i 2 de novembre, divendres
ALCOI: 23 i 24 d'abril, dilluns i dimarts.
ALCOLEJA: 9 d'abril, dilluns, festivitat de Sant Vicent i 2 de novembre, divendres, pont de Tots Sants.
ALFAFARA: 8 d'octubre, dilluns i 7 de desembre, divendres.
ALFÀS DEL PI, L': 9 i 10 de novembre, divendres i dissabte, respectivament.
ALGORFA: 9 d'abril, dilluns, festivitat de Sant Vicent Ferrer i 16 de juliol, dilluns, festivitat de la Mare de Déu del Carme.
ALGUEÑA: 9 d'abril, dilluns, de Sant Vicent i 30 de juliol, dilluns, Dia dels patrons Sant Abdó i Sant Senén.
ALMORADÍ: 30 de juliol, dilluns, festivitat dels Sants Abdó i Senén i 30 de novembre, divendres, festivitat de Sant Andrés.
ALMUDAINA: 20 de gener, dissabte, i 24 d'agost, divendres.
ALQUERIA D'ASNAR, L': 21 de setembre, divendres i 24 de setembre, dilluns.
ALTEA: 24 i 25 de setembre, dilluns i dimarts, respectivament.
ASPE: 8 de febrer, dijous, últim dijous anterior a la Quaresma, Dia de la Jira i 29 de març, Dijous Sant.
BALONES: 29 de març, dijous i 11 d'octubre, dijous.
BANYERES DE MARIOLA: 23 i 24 d'abril, dilluns i dimarts respectivament, Festes de Moros i Cristians en honor de Sant Jordi.
BENASAU: 9 d'abril, dilluns, Sant Vicent, i 26 de desembre, dimecres, Segon Dia de Nadal.
BENEIXAMA: 9 d'abril, dilluns, Sant Vicent i 26 de desembre, dimecres, Segon Dia de Nadal.
BENEJÚZAR: 31 de maig, dijous Corpus Christi, i 1 de juny, divendres.
BENFERRI: 1 d'octubre, dilluns i 8 d'octubre, dilluns.
BENIARBEIG: 9 d'abril, dilluns, festivitat de Sant Vicent i 26 de desembre, dimecres, Segon Dia de Nadal.
BENIARDÁ: 6 i 7 d'agost, dilluns i dimarts, respectivament.
BENIARRÉS: 30 d'abril, dilluns i 8 d'octubre, dilluns.
BENIDOLEIG: 9 d'abril, dilluns, Sant Vicent Ferrer i 3 d'agost, divendres, festa patronal de la Puríssima Concepció.
BENIDORM: 12 i 13 de novembre, dilluns i dimarts.
BENIFALLIM: 9 d'abril, dilluns, Sant Vicent i 24 de desembre, dilluns.
BENIFATO: 23 i 24 d'agost, dijous i divendres, respectivament.
BENIGEMBLA: 30 d'abril, dilluns, i 2 de novembre, divendres.
BENIJÓFAR: 9 d'abril, dilluns, Sant Vicent Ferrer i 25 de juliol, dimecres, Sant Jaume, festes patronals.
BENILLOBA: 9 d'abril, dilluns, i 31 d'agost, divendres.
BENILLUP: 16 de març, divendres i 7 de desembre, divendres.
BENIMANTELL: 10 d'agost, divendres, Sant Llorenç i 19 d'octubre, divendres.
BENIMARFULL: 29 de març, dijous i 8 d'octubre, dilluns.
BENIMASSOT: 8 d'octubre, dilluns i 10 de desembre, dilluns.
BENIMELI: 23 d'agost, dijous, festivitat de la Immaculada Concepció i 24 d'agost, divendres, festivitat Santíssim Eccehomo.
BENISSA: 23 d'abril, dilluns, Dia dels Riberers, i 2 de juliol, dilluns, Moros i Cristians.
BENITATXELL: 23 de juliol, dilluns i 25 de juliol, dimecres.
BIAR: 9 d'abril, dilluns, Sant Vicent Ferrer, anunci Festes de Maig i 10 de juliol, dimarts, festivitat de Sant Cristòfol, patró de Biar.
BIGASTRO: 9 d'abril, dilluns, festivitat de Sant Vicent Ferrer i 16 d'agost dijous, festivitat de Sant Joaquim.
BOLULLA: 20 d'agost, dilluns, festivitat de la Mare de Déu dels Dolors i 21 d'agost, dimarts, festivitat del Santíssim Sagrament.
BUSOT: 9 d'abril, dilluns, Sant Vicent i 10 d'agost, divendres, Sant Llorenç Màrtir.
CALLOSA DE SEGURA: 9 d'abril, dilluns, dia de Sant Vicent i 16 d'agost, dijous, dia de Sant Roc.
CALLOSA D'EN SARRIÀ: 20 de juliol, divendres, Sant Jaume, i 15 d'octubre, dilluns, Moros i Cristians.
CALP: 6 d'agost, dilluns, festivitat de la Mare de Déu de les Neus, i 22 d'octubre, dilluns, festivitat del Santíssim Crist de la Suor.
CAMP DE MIRRA, EL: 9 d'abril, dilluns, Sant Vicent Ferrer i 26 de desembre, dimecres, Segon Dia de Nadal.
CAMPELLO, EL: 16 de juliol, dilluns, festivitat de la Mare de Déu del Carme, i 15 d'octubre, dilluns, festivitat de Santa Teresa de Jesús.
CAÑADA: 9 d'abril, dilluns, festivitat de Sant Vicent i 10 de juliol, dimarts, festivitat de Sant Cristòfol.
CASTALLA: 28 de juliol, dissabte, celebració de Sant Jaume i 3 de setembre, dilluns, Festes de Moros i Cristians.
CASTELL GUADALEST, EL: 16 d'agost, dijous i 17 d'agost, divendres.
CASTELL DE CASTELLS: 9 d'abril, dilluns, Sant Vicent Ferrer i 26 de juliol, dijous, Santa Anna.
CATRAL: 5 de febrer, dilluns i 15 de juny, divendres.
COCENTAINA: 19 d'abril, dijous, i 2 de novembre, divendres.
CONFRIDES: 27 i 28 d'agost, dilluns i dimarts, respectivament.
COX: 15 de maig, dimarts, festivitat de Sant Isidre i 16 de juliol, dilluns, festivitat de la Mare de Déu del Carme.
CREVILLENT: 29 de març, Dijous Sant i 8 d'octubre, dilluns, festes patronals.
DAYA NUEVA: 9 d'abril, dilluns, Sant Vicent i 29 de setembre, dissabte, Sant Miquel Arcàngel.
DAYA VIEJA: 9 d'abril, dilluns, dia de Sant Vicent i 7 de setembre, divendres, vespra del dia de la patrona, la Mare de Déu de Monserrate.
DÉNIA: 10 de juliol, dimarts, festivitat de la Santíssima Sang i 16 d'agost, dijous, Sant Roc.
Eatim de la Xara: 7 de setembre, divendres, Nativitat de la Mare de Déu Santa Regina 21 de setembre, divendres, Sant Mateu.
Eatim de Jesús Pobre: 9 d'abril, dilluns, Sant Vicent, i 21 de maig, dilluns de Pentecostés.
DOLORES: 23 de març, Divendres de Dolor i 17 de setembre, dilluns, la Mare de Déu dels Dolors.
ELDA: 29 de març, dijous, Festes de Setmana Santa i 8 de setembre, dissabte, festes patronals.
ELX: 9 d'abril, dilluns festivitat de Sant Vicent, i 29 de desembre, dissabte, festivitat de la Vinguda de la Mare de Déu.
FACHECA: 24 i 27 agost, divendres i dilluns respectivament.
FAMORCA: 23 de març, divendres, Mare de Déu dels Dolors i 9 d'abril, dilluns, Sant Vicent.
FINESTRAT: 23 d'agost, dijous i 24 d'agost, divendres.
FONDÓ DE LES NEUS, EL: 8 de febrer, dijous, Últim Dijous, i 29 de març, Dijous Sant.
FORMENTERA DEL SEGURA: 25 de maig, divendres i 27 d'agost, dilluns.
GAIANES: 3 i 4 de setembre, dilluns i dimarts, respectivament.
GATA DE GORGOS: 6 d'agost, dilluns, festivitat del Santíssim Crist del Calvari i 29 de setembre, dissabte, festivitat de Sant Miquel Arcàngel.
GORGA: 31 d'agost, divendres, vespra de les festes patronals i 26 de desembre, dimecres, Dia del Llaurador.
GRANJA DE ROCAMORA: 3 de maig, dijous, festivitat de la Santa Creu i 29 de juny, divendres, festivitat de Sant Pere.
GUARDAMAR DEL SEGURA: 25 de juliol, dimecres, festivitat de Sant Jaume Apòstol i 8 d'octubre, dilluns, vespra de la festivitat de la Mare de Déu del Rosari.
HONDÓN DE LOS FRAILES: 8 de febrer, dijous, Últim dijous, i 27 d'agost, dilluns, festes patronals.
IBI: 14 de setembre, divendres i 17 de setembre, dilluns.
JACARILLA: 9 d'abril, dilluns, Sant Vicent Ferrer, i 8 de setembre, dissabte, Mare de Déu de Betlem.
LLÍBER: 16 i 17 d'agost, dijous i divendres, respectivament.
MILLENA: 13 de juliol, divendres, vespres festes patronals i 16 de juliol, dilluns, segon dia de les festes patronals.
MONFORTE DEL CID: 17 de maig, dijous, Sant Pasqual i 7 de desembre, divendres, Festes de Moros i Cristians.
MONÒVER: 9 d'abril, dilluns, Sant Vicent i 10 de setembre, dilluns, festes patronals.
MONTESINOS, LOS: 30 de juliol, dilluns, Festa Aniversari de la Segregació i 11 d'octubre, dijous, festes patronals Mare de Déu del Pilar.
MURLA: 9 d'abril, dilluns, i 26 de desembre, dimecres.
MURO DE ALCOY: 14 i 15 de maig, dilluns i dimarts, festes patronals en honor a la Mare de Déu dels Desemparats.
MUTXAMEL: 1 de març, dijous, festivitat del Miracle de la Llàgrima i 6 d'agost, dilluns, festivitat del Salvador.
NOVELDA: 9 d'abril, dilluns, Segon Dilluns de Pasqua, i 26 de desembre, dimecres, Segon Dia de Nadal.
NUCIA, LA: 9 d'abril, dilluns, festivitat de Sant Vicent i 9 de juliol, dilluns Festa de la Independència Municipal.
ONDARA: 9 de juliol, dilluns, festivitat de la Mare de Déu de la Soledat i 26 de juliol, dijous, festivitat de Santa Anna.
ONIL: 23 d'abril, dilluns, i 28 de novembre, dimecres.
ORBA: 14 de maig, dilluns, i 26 de desembre, dimecres.
ORIHUELA: 17 de juliol, dimarts, Gloriosa Ensenya de l'Oriol i Festa de la Reconquista, i de 8 setembre, dissabte, Mare de Déu de Monserrate, patrona d'Orihuela.
ORXA, L': 20 i 23 de juliol, divendres i dilluns.
ORXETA: 21 i 24 de setembre, divendres i dilluns, respectivament, Sant Nazari i Sant Tomás.
PARCENT: 10 d'agost, divendres, festivitat de Sant Llorenç i 26 de desembre, dimecres, Segon Dia de Nadal.
PEDREGUER: 17 de gener, dimecres, Sant Antoni i 3 de febrer, dissabte, Sant Blai.
PEGO: 27 de juny, dimecres, festivitat del Santíssim Eccehomo i 26 de desembre, dimecres, Segon Dia de Nadal.
PENÀGUILA: 27 d'agost, dilluns i 26 de desembre, dimecres.
PETRER: 21 de maig, dilluns, Festa de Moros i Cristians i 8 d'octubre, dilluns, festa patronal en honor de la Mare de Déu del Remei.
PILAR DE LA HORADADA: 30 de juliol, dilluns, i 11 d'octubre, dijous.
PINÓS EL: 9 d'abril, dilluns i 8 d'agost, dimecres.
PLANES: 5 d'octubre, divendres i 8 d'octubre, dilluns
POBLETS, ELS: 9 d'abril, dilluns, festivitat de Sant Vicent Ferrer i 6 d'agost, dilluns, festivitat del Salvador.
POLOP: 4 i 5 d'octubre, dijous i divendres, festes patronals de Sant Francesc d'Assís.
QUATRETONDETA: 26 de juliol, dijous, i 8 d'octubre, dilluns.
RAFAL: 8 d'octubre, dilluns, i 7 de desembre, divendres.
RÀFOL D'ALMÚNIA, EL: 16 i 17 d'agost, dijous i divendres respectivament, festa patronal.
REDOVÁN: 7 de setembre, divendres i 28 de setembre, divendres.
RELLEU: 6 d'agost, dilluns, festes de Sant Albert i 1 d'octubre, dilluns, festes de la Mare de Déu del Miracle.
ROJALES: 29 de juny, divendres, Sant Pere Apòstol i 26 de desembre, dimecres, Segon Dia Nadal.
ROMANA, LA: 9 d'abril, dilluns, festivitat de Sant Vicent Ferrer i 26 de desembre, dimecres, segon dia de Nadal.
SAGRA: 10 d'agost, divendres i 26 de desembre, dimecres.
SALINAS: 28 i 29 de maig, dilluns i dimarts, respectivament.
SAN FULGENCIO: 16 i 17 de gener, dimarts i dimecres, respectivament, festes patronals en honor al patró Sant Fulgenci i al copatro Sant Anton.
SAN ISIDRO: 14 de maig, dilluns i 15 de maig, dimarts.
SAN MIGUEL DE SALINAS: 28 de setembre, divendres i 26 de desembre, dimecres.
SANET Y NEGRALS: 6 i 7 de setembre, dijous i divendres, respectivament, festes patronals.
SANT JOAN D'ALACANT: 25 de juny, dilluns, festivitat de Sant Joan Baptista, i 14 de setembre, divendres, festivitat del Crist de la Pau.
SANT VICENT DEL RASPEIG: 9 i 10 d'abril, dilluns i dimarts, respectivament.
SANTA POLA: 16 de juliol, dilluns, Mare de Déu del Carme i 8 de setembre, dissabte, Mare de Déu de l'Oreto.
SAX: 3 de febrer, dissabte i 26 de desembre, dimecres.
SELLA: 8 d'octubre, dilluns i 10 d'octubre, dimecres.
SENIJA: 7 i 8 de maig, dilluns i dimarts, respectivament.
TÀRBENA: 6 d'agost, dilluns i 4 de desembre, dimarts.
TEULADA: 9 d'abril, dilluns, festivitat de Sant Vicent Ferrer i 16 de juliol, dilluns, festivitat de la Mare de Déu del Carme.
TIBI: 9 d'abril, dilluns, Sant Vicent i 26 de desembre, dimecres, Segon dia de Nadal.
TOLLOS: 27 i 28 de juliol divendres i dissabte.
TORMOS: 31, agost, divendres, i 26 de desembre, dimecres.
LA TORRE DE LES MAÇANES: 9 de maig, dimecres, i 26 de juliol, dijous.
TORREVIEJA: 9 d'abril, dilluns, Sant Vicent Ferrer i 26 de desembre, dimecres, Segon Dia de Nadal.
VALL D'ALCALÀ, LA i Beniaia: 19 de gener, divendres, Sant Antoni i 8 d'octubre, dilluns, Mare de Déu del Pilar.
VALL D'EBO: 9 d'abril, dilluns i 6 d'agost, dilluns.
VALL DE LA GALLINERA, LA: 9 d'abril, dilluns, Sant Vicent, i 13 d'agost, dilluns, festes patronals.
VALL DE LAGUAR, LA: 9 d'abril, dilluns, Sant Vicent Ferrer i 26 de desembre, dimecres, Segon Dia de Nadal.
VERGER, EL: 9 d'abril, dilluns i 16 d'agost, dijous.
VILA JOIOSA, LA: 25 de juliol, dimecres, festivitat de Sant Jaume, i 29 de setembre, dissabte, festivitat de Sant Miquel.
VILLENA: 29 de març, Dijous Sant i 9 d'abril, dilluns, Sant Vicent.
XÀBIA: 3 de maig, dijous, pujada de Jesús de Natzaret i festivitat de la Santa Creu, i 8 de setembre, dissabte, Festa de la Mare de Déu de l'Oreto.
XALÓ: 6 d'agost, dilluns, festivitat de Sant Doménc i 22 d'octubre, dilluns, festivitat de la Mare de Déu Pobra.
XIXONA: 9 d'abril, dilluns i 20 d'agost, dilluns.
2. RELACIÓ DE FESTES LOCALS A LA PROVÍNCIA DE CASTELLÓ.
AÍN: 16 d'agost, Crist del Calvari, i 7 desembre, Sant Ambròs
ALBOCÀSSER: 25 de gener, festivitat de la Conversió de Sant Pere; i 22 de maig, Tercer Dia de Pasqua de Pentecostés
ALCALÀ DE XIVERT: 25 de juliol, festivitat de Sant Jaume Apòstol; i 29 d'agost, festivitat de Sant Joan Baptista
ALCORA, L': 3 d'abril, festivitat de la Dobla i 9 d'abril, Sant Vicent
ALCUDIA DE VEO: 30 d'abril, Sant Vicent; i 29 de setembre, Sant Miquel
ALFONDEGUILLA: 9 abril, Sant Vicent; i 12 de novembre, Sant Bartomeu
ALGIMIA DE ALMONACID: 9 d'abril, Sant Vicent; i 17 gener, Sant Antoni
ALMASSORA: 9 d'abril, Sant Vicent; i 22 de maig, Santa Quitèria
ALMEDÍJAR: 9 d'abril i 13 d'agost
ALMENARA: 16 d'agost, Sant Roc; i 24 de setembre, Dilluns de Fira
LES ALQUERIES: 25 de juny; i de 25 juliol
ALTURA: 23 de març, festa de l'Encarnació i commemoració del naixement del brollador del Berro, i de 28 setembre, Sant Miquel
ARAÑUEL: 16 d'agost i de 28 setembre
ARES DEL MAESTRAT: 30 d'abril i 24 d'agost
ARGELITA: 17 de gener i 3 de maig
ARTANA: 24 de juliol, Santa Cristina; i 29 d'agost, Sant Joan
ATZENETA DEL MAESTRAT: 25 de maig, festa de la Joventut; i 7 de desembre, festa dels Quintos
AYÓDAR: 22 de gener, festes de Sant Sebastià; i 8 d'octubre, festes patronals Mare de Déu del Rosari
AZUÉBAR: 16 d'agost i 17 d'agost
BARRACAS: 29 de juny, Sant Pere; i 16 d'agost, Sant Roc
BEJÍS: 2 de febrer i 3 de setembre
BENAFER: 6 d'agost i 16 d'agost
BENAFIGOS: 5 de març, Dilluns de Magdalena; i 8 de setembre, Mare de Déu de l'Ortisella
BENASSAL: 21 maig, sant Cristòfol; i 16 agost, sant Roc
BENICARLÓ: 9 de maig, Sant Gregori; i 24 d'agost, Sant Bartomeu
BENICÀSSIM: 17 de gener, Sant Antoni Abat; i 22 de setembre, Sant Tomàs de Villanueva
BENLLOCH: 5 de març i 26 de desembre
BETXÍ: 17 de gener, Sant Antoni; i 17 de setembre, Santíssim Crist de la Pietat
BORRIOL: 9 d'abril, Sant Vicent; i 20 d'agost, Sant Bartomeu
BORRIANA: 3 de febrer, Sant Blai; i 8 de setembre, Mare de Déu de la Misericòrdia
CABANES: 21 de maig, romeria a l'ermita de les Santes; i 29 de juny, Sant Pere
CÀLIG: 9 d'abril i 6 de setembre
CANET LO ROIG: 7 de maig, Mare de Déu; i 1 octubre, Sant Miquel
CASTELL DE CABRES: 17 de gener i 10 de agost
CASTELLFORT: 22 d'agost, Sant Roc; i 7 de setembre
CASTELLNOVO: 9 d'abril i 7 de desembre
CASTELLÓ DE LA PLANA: 5 de març dilluns de la setmana de Festes de la Magdalena i 29 de juny festivitat de Sant Pere
CASTILLO DE VILLAMALEFA: 17 de setembre, festes majors Santíssim Crist del Calvari; i 18 de setembre, festes majors
CATÍ: 7 de maig, dilluns de Sant Pere; i 8 de setembre, la Mare de Déu de l'Avellà
CAUDIEL: 30 de març i 7 de desembre
CERVERA DEL MAESTRE: 22 de gener, Sant Sebastià; i 10 de setembre, Mare de Déu de la Costa
CINCTORRES: 26 gener, Sant Antoni Abat; i 3 de setembre, festes patronals
CIRAT: 5 març i 20 agost
CORTES DE ARENOSO: 19 de gener i 9 d'abril
COSTUR: 17 de gener, Sant Antoni; i 16 d'agost, Sant Crist del Calvari
CULLA: 21 de maig, Sant Cristòfol i 1 de juny, Sant Joan de Penyagolosa
CHÓVAR: 7 i 8 de maig, festes patronals
EL TORO: 16 d'agost i 7 de desembre
ESLIDA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer; i 29 d'agost, Crist del Calvari
ESPADILLA: 16 d'agost, Sant Roc; i 22 d'agost, Sant Joan
FANZARA: 17 d'agost i 16 d'octubre, festivitat del Sant Sepulcre
FIGUEROLES: 21 de maig i 21 de setembre
FORCALL: 30 d'abril i 27 d'agost
FUENTE LA REINA: 2 d'agost i 16 d'agost
FUENTES DE AYÓDAR: 17 de gener, Sant Antoni; i 16 d'agost, Sant Roc
GAIBIEL: 9 d'abril, Sant Vicent; i 3 de setembre, Crist de la Set
GELDO: 31 d'agost i 3 de setembre
HERBÉS: 26 de gener i 24 d'agost
HIGUERAS: 11 d'octubre, festivitat del Pilar; i 7 de desembre, la Puríssima
JÉRICA: 5 de febrer, Santa Águeda; i 11 de juliol, Crist de la Sang
LA JANA: 24 d'agost, Sant Bartomeu; i 29 d'octubre, dilluns següent a la Fira
LA LLOSA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer; i 3 de setembre, Sant Isidre Llaurador
LA MATA: 26 de gener i 29 de gener
LA POBLA DE BENIFASSÀ: 17 de gener i 2 de novembre
LA POBLA TORNESA: 9 d'abril, Sant Vicent; i 1 d'octubre, Sant Miquel
LA SALZADELLA: 2 de febrer i 9 de febrer
LA TORRE D'EN BESORA: 19 de gener, Sant Antoni; i 21 d'agost, Sant Bartomeu
LA TORRE D'EN DOMÉNEC: 30 de juliol, Sant Onofre; i 31 de juliol, Sagrat Cor de Jesús
LA VALL D'UIXÓ: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer; i 15 d'octubre, festivitat de la Sagrada Família Santíssim Crist
LA VILAVELLA: 20 de gener, Sant Sebastià Màrtir; i 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer
LES COVES DE VINROMÀ: 30 d'abril i 26 de desembre
LES USERES: 27 d'abril, Dia dels Pelegrins; i 6 d'agost, festa del Salvador
LLUCENA: 9 d'abril, Sant Vicent; i 1 d'octubre, Sant Hermolao
LUDIENTE: 15 i 16 d'octubre
MATET: 17 de gener, Sant Antoni Abat; i 25 juny, Sant Joan Baptista
MONCOFA: 20 de juliol; i de 23 juliol
MONTÁN: 7 d'abril, Mare de Déu dels Dolors; i 25 d'agost
MONTANEJOS: 25 de juliol; i 3 de setembre
MORELLA: 8 d'octubre; i 26 de desembre
NAVAJAS: 9 abril i 7 desembre
NULES: 9 d'abril, Sant Vicent; i 24 d'agost, Sant Bartomeu
OLOCAU DEL REI: 16 d'agost i 7 de desembre
ONDA: 6 d'agost, Santíssim Salvador; i 22 d'octubre, Dilluns de Fira
ORPESA: 25 de juliol i 8 d'octubre
PALANQUES: 29 de gener i 20 d'agost
PAVÍAS: 15 de maig, Sant Isidre; i 7 de desembre, festivitat de la Puríssima
PENÍSCOLA: 9 d'abril, Sant Vicent; i 26 de desembre, Sant Esteve
PINA DE MONTALGRAO: 6 d'agost, Sant Salvador; i 10 de setembre, Mare de Déu de Vallada
PORTELL DE MORELLA: 2 de novembre i 18 de desembre
PUEBLA DE ARENOSO: 3 d'agost i 21 de setembre
RIBESALBES: 10 de juliol, Sant Cristòfol; i 8 d'octubre, Mare de Déu del Rosari
ROSSELL: 30 d'abril i 26 de desembre
SAN RAFAEL DEL RÍO: 16 de juliol, Mare de Déu del Carme; i 24 d'octubre, Sant Rafael
SANT JOAN DE MORÓ: 9 d'abril, Sant Vicent i 25 de juny
SANT JORDI: 23 d'abril, Sant Jordi; i 25 de juliol, Sant Jaume Apòstol
SANTA MAGDALENA DE PULPÍS: 17 de gener, Sant Antoni; i 9 d'abril, Sant Vicent
SERRATELLA, LA: 5 de març, dilluns de Magdalena; i 6 d'agost, Sant Jeroni
SEGORBE: 5 d'agost, la Mare de Déu de l'Esperança i 31 d'agost, la Mare de Déu de l'Oreto
SIERRA ENGARCERÁN: 5 de març i 24 d'agost
SONEJA: 27 de setembre, Santíssim Crist de la Sang; i 28 de setembre, Sant Miquel Arcàngel
SOT DE FERRER: 13 de juny i 14 de juny
SUERA: 5 de febrer i 22 d'octubre
TALES: 5 i 6 de novembre
TERESA: 15 maig, Sant Isidre; i 15 d'octubre, Santa Teresa
TÍRIG: 25 de maig; i 7 de desembre
TODOLELLA: 5 de febrer i 27 d'agost
TOGA: 6 d'agost, Mare de Déu dels Desemparats; i 7 d'agost, Santíssim Crist de l'Agonia
TORÁS: 16 de març; i 29 de març
TORRALBA DEL PINAR: 6 d'agost, Santíssim Salvador; i 4 de desembre, Santa Bàrbara
TORREBLANCA: 26 de gener, Sant Antoni; i 24 d'agost, Sant Bartomeu
TORRECHIVA: 17 de gener, Sant Antoni; i 16 d'agost, Sant Roc
TRAIGUERA: 9 d'abril, Sant Vicent; i 26 de desembre, Sant Esteve
VALL D'ALBA: 9 d'abril, Pasqua de Sant Vicent; i 26 de desembre, Segon Dia de Nadal
VALL DE ALMONACID: 9 d'abril, Sant Vicent; i 10 d'agost, festivitat del Crist
VALLAT: 3 de maig i 27 de desembre
VALLIBONA: 8 d'octubre i 7 de desembre
VILAFAMÉS: 12 de març, Sant Miquel; i 9 d'abril, Dilluns de Sant Vicent
VILANOVA D'ALCOLEA: 19 de gener Sant Antoni; i 20 d'agost, Sant Bartomeu
VILAR DE CANES: 5 de febrer; i 10 d'agost
VILA-REAL: 17 de maig, Sant Pascual; i 26 de desembre, Sant Esteve
VILAFRANCA: 21 de maig, Dilluns de Pasqua de Pentecostés; i 8 de setembre, Mare de Déu del Llosar
VILLAHERMOSA DEL RÍO: 22 de gener, Sant Antoni; i 24 d'agost, Sant Bartomeu
VILLAMALUR: 14 de maig i 10 de setembre
VILLANUEVA DE VIVER: 20 d'agost i 21 d'agost
VILLORES: 16 d'agost i 17 d'agost
VINARÒS: 20 de gener i 29 de juny
VISTABELLA DEL MAESTRAT: 5 de març i 29 d'agost
VIVER: 13 d'abril, Sant Francesc de Paula; i 5 d'octubre, festes patronals
XERT: 9 d'abril, Sant Vicent; i 26 de desembre, Segon dia de Nadal
XILXES: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer; i 17 de setembre, Dia d'Ànimes
XODOS: 13 d'agost i 14 d'agost
ZORITA DEL MESTRAZGO: 19 de gener i 30 d'abril
ZUCAINA: 5 de març, dilluns de Magdalena; i 26 de juliol, Santa Anna
3. RELACIÓ DE FESTES LOCALS A LA PROVÍNCIA DE VALÈNCIA
ADEMUZ: 9 d'abril i 13 d'agost
ADOR: 22 d'agost, Mare de Déu de l'Oreto, i 23 d'agost, Santíssim Crist de l'Empar
AGULLENT: 9 d'abril, Sant Vicent, i 10 d'abril, dia de les Ambaixades
AIELO DE MALFERIT: 9 d'abril, Sant Vicent, i 06 d'agost, San Engraci
AIELO DE RUGAT: 9 d'abril, San Vicent, i 26 de desembre, Sant Esteve
ALAQUÀS: 29 de març i 9d'abril
Festivitat de Dijous Sant / Festivitat de Sant Vicent Ferrer
ALBAIDA: 27 de juliol, fira de Sant Jaume, i 8 d'octubre, Mare de Déu del Remei
ALBAL: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 26 de juliol, Santa Anna
ALBALAT DE LA RIBERA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 26 de desembre, Segon Dia de Nadal
ALBALAT DELS SORELLS: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 8 de setembre, Santíssim Crist de les Ànimes
ALBALAT DELS TARONGERS: 9 d'abril, Sant Vicent, i 16 d'agost, Sant Roc
ALBERIC: 26 de març, dilluns de Setmana Santa, i 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer
ALBORACHE: 25 de juliol, Sant Jaume, i 26 de juliol, Santa Anna.
ALBORAIA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 10 de juliol, Dia de Sant Cristòfol
ALBUIXECH: 9 d'abril, Sant Vicent, i 31 d'agost, Sant Ramon
ALCÀNTERA DE XÚQUER: 30 i 31 d'agost, festes patronals
ALCÀSSER: 16 de juliol, Mare Déu del Carme, i 20 d'agost, Santíssim Crist de la Fe
ALCUBLAS: 9 d'abril, Sant Vicent, i 7 de desembre, festa local
ALCÚDIA, L',:8 de setembre, Mare de Déu de l'Oreto, i 30 de novembre, Sant Andreu Apòstol
ALCÚDIA DE CRESPINS: 8 juny, Sant Onofre, i 3 desetembre, Santíssim Crist i de la Divina Aurora
ALDAIA: 9 d'abril, i 6 d'agost, festes locals
ALFAFAR: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 8 de setembre, Mare de Déu del Do
ALFARA DE LA BARONIA: 6 i 7 de setembre, Mareu de Déu dels Afligits, festivitats de la Mare de Déu dels Afligits
ALFARA DEL PATRIARCA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 24 d'agost, Sant Bartomeu
ALFARP: 11 de juliol, dia de la Sang, i 25 de juliol, Sant Jaume, patró d'Alfarp
ALFARRASÍ: 17 d'agost i 20 d'agost, festes locals
ALFAUIR: 9 d' abril, Sant Vicent Ferrer, i 8 d'octubre, Mare de Déu del Rosari
ALGAR DEL PALANCIA: 9 d'abril, Sant Vicent, i 21 de setembre, Sant Pere Nolasc
ALGEMESÍ: 12 de juny, Sant Onofre, i 8 de setembre, Mare de Déu de la Salut
ALGIMIA DE ALFARA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 6 d'agost, Santa Úrsula
ALGINET: 20 de març, segon dia de Sant Josep, i 9 d'abril, Sant Vicent
ALMÀSSERA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 27 d'agost, Santíssim Crist de la Fe i de la Providència
ALMISERÀ: 23 i 24 d'agost, festes locals
ALMOINES: 30 i 31 d'agost, festes majors
ALMUSSAFES: 13 de juliol, Sant Bertomeu, i 16 de juliol, Santíssima Creu
ALPUENTE: 2 de febrer, i 30 d'abril, festes locals
ALQUERIA DE LA COMTESSA L': 29 de juny, Sant Pere, i 2 de juliol, festtivitat dels Lluïsos
ALZIRA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 23 de juliol, festes d'Alzira/Sant Bernat
ANDILLA: 22 de gener, Santa Agnés, i 24 d'agost, Sant Bartomeu
ANNA: 14 desetembre, i 28 de setembre, festes locals.
ANTELLA: 6 d'agost, Crist de l'Agonia, i 7 de desembre, Immaculada Puríssima Concepció
ARAS DE LOS OLMOS: 25 d'abril, Sant Marc, i 26 de novembre, Santa Caterina
ATZENETA D'ALBAIDA: 20 i 21 de setembre, festes locals
AYORA: 8 de gener, festa de l'Àngel (2n dilluns de gener), i 30 de novembre, festa de Sant Andreu
BARRACA D'AIGÜES VIVES, LA: 9 d'abril, Segons Dilluns de Pasqua, i 12 de setembre, festivitat de la Patrona Maria d'Aigües Vives
BARX:9 d'abril, Sant Vicent, i 17 d'agost, Sant Miquel
BARXETA: 26 i 27 de juliol, primer i segon dia de festes locales
BÈLGIDA 9 de febrer, Sant Ramón Nonat, i 10 d'agost, Sant Llorenç
BELLREGUARD: 27 de setembre, Sant Miquel, i 28 de setembre, Santíssim Crist de la Misericòrdia
BELLÚS: 26 de juliol, Santa Anna, i 17 de desembre, festivitat dels Sants de la Pedra
BENAGÉBER: 17 de gener, Sant Antoni, i 15 de maig, Sant Isidre
BENAGUASIL: 16 de març, Falles, i 7 de setembre, Mare de Déu de Montiel
BENAVITES: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 2 de juliol, Santa Paula
BENEIXIDA: 22 de febrer, festivitat commemorativa de l'aprovació, pel Consell de Ministres, del trasllat del poble de Beneixida, i 24 d'agost, festivitat de la Mare de Déu de l'Assumpció i Crist de la Salut de Beneixida
BENETÚSSER: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 25 de juny, festa local
BENIARJÓ: 25 d'abril, i 21 de setembre, festes locals
BENIATJAR: 23 d'agost, Sant Roc, i 24 d'agost, l'Assumpció i de la Divina Aurora
BENICOLET: 16 de març, i 9 d'abril, festes locals
BENICULL DE XÚQUER: 24 d'agost, Beata Inés, i 8 d'octubre
BENIFAIÓ: 20 d'agost, Divina Aurora, i 22 d'agost, Santa Bàrbara
BENIFAIRÓ DE LA VALLDIGNA: 9 d'abril, Sant Vicent, i 3 d'agost, Sant Benet
BENIFAIRÓ DE LES VALLS: 16 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 3 de setembre, Pujada de la Mare de Déu
BENIFLÀ: 9 d'abril, Sant Vicent, i 20 de juliol, Sant Jaume
BENIGÀNIM: 9 d'abril, Sant Vicent, i 27 d'agost, festa patronal
BENIMODO 23 d'agost, Sant Felip, i 24 d'agost, Sant Bernat
BENIMUSLEM: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 10 d'agost, festa de la Puríssima Concepció
BENIPARRELL: 30 d'abril, i 16 de juliol, festes locals
BENIRREDRÀ: 10 d'agost, Sant Llorenç, i 1 d'octubre, Sant Francesc de Borja
BENISANÓ: 7 de setembre, vespra de la Mareu de Déu, i 10 desetembre, Sant Josep
BENISSODA: 13 i 14 d'agost, festes locals
BENISSUERA: 12 degener, Sant Antoni, i 7 de setembre, festes patronals Medalla Miraculosa i Santíssim Crist de l'Empar
BÉTERA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 16 d'agost, Sant Roc
BICORP: 16 d'agost, Sant Roc, i 17 d'agost, Santa Cecília
BOCAIRENT: 5 de febrer, festivitat de Moros I Cristians, i 6 de febrer, Sant Crist
BOLBAITE: 10 d'abril, Crist de l'Empar, i 11 d'abril, Sant Isidre Llaurador
BONREPÒS I MIRAMBELL: 29 de març, Dijous Sant, i 8 d'octubre, festa local
BUFALI: 26 de gener, foguera de Sant Antoni, i 9 d'abril, Sant Vicent
BUGARRA: 5 i 6 d'abril, dijous i divendres de bous
BUÑOL: 29 d'agost, festivitat de la Tomatina, 30 d'agost, Sant Lluís
BURJASSOT: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 16 d'agost, festivitat de Sant Roc
CALLES: 16 de març, falles, i 7 de desembre, Immaculada Concepció
CAMPORROBLES: 5 de febrer, Santa Àgueda, i 15 de maig, festivitat de Sant Isidre
CANALS: 17 de gener, Sant Antoni, i 14 de setembre, fira de setembre
CANET D'EN BERENGUER: 29 de juny, Sant Pere, i 8 de setembre, Mare de Déu contra les Febres
CARCAIXENT: 9 d'abril, Sant Vicent, i 16 d'octubre, Mare de Déu d'Aigües Vives
CÀRCER: 13 de setembre, Sant Isidre Llaurador, i 14 de setembre, Mare de Déu de la Divina Gràcia
CARLET: 23 de juliol, festivitat dels Sants Patrons Bernat, Maria i Gràcia i 7 de setembre, festa local
CARRÍCOLA: 14 de febrer, festa de la Cassoleta, i 8 de maig, festa de l'Aparició de Sant Miquel
CASAS ALTAS: 15 de maig, Sant Isidre Llaurador, i 28 de maig, Santíssima Trinitat
CASAS BAJAS: 17 de gener, Sant Anton, i 15 de maig, Sant Isidre
CASINOS: 16 d'agost, Sant Roc, i 17 d'agost, Santa Bàrbara.
CASTELLÓ DE RUGAT: 9 d'abril, Sant Vicent, i 7 de desembre, festa local
CASTELLONET DE LA CONQUESTA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 20 de juliol, festes patronals en honor a Sant Jaume Apòstol
CASTIELFABIB: 10 de febrer, Sant Guillerm, i 8 de setembre, Mare de Déu de Gràcia
CATADAU: 29 de juny, Sant Pere, i 11 de juliol, festivitat de la Sang
CATARROJA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 29 de setembre, Sant Miquel
CAUDETE DE LAS FUENTES: 17 de gener, Sant Antoni Abat, i 13 de juny, Sant Antoni de Pàdua
CERDÀ: 17 de gener, Sant Antoni Abat, i 9 d'abril, dilluns de Sant Vicent Ferrer
CHELLA: 2 de febrer, festivitat de la Candelera, i 5 de febrer, festa local
CHELVA: 9 d'abril, Sant Vicent, i 24 d'agost, festa major de les patronals
CHERA: 17 de gener, Sant Antoni, i 02 d'agost, Mare de Déu dels Àngels
CHESTE: 30 d'abril, festa local, i 18 d'octubre, Sant LLuc Evangelista
CHIVA: 17 d'agost, el Bou en Corda de Chiva, i 8 de setembre, Mare de Déu del Castell
CHULILLA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 4 de desembre, Santa Bàrbara
COFRENTES: 19 de gener, Sant Antoni, i 13 d'agost, Assumpció de la Mare de Déu
CORBERA: 22 de gener, Sant Vicent Martir, i 8 de setembre, Mare de Déu
CORTES DE PALLÁS: 16 de març, i 14 d'agost, festes locals
COTES: 28 de setembre, Sant Isidre Llaurador, i 29 de setembre, Sant Miquel Arcàngel
CULLERA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 13 d'abril, festa major
DAIMÚS: 28 i 29 de juny, festes locals
DOMEÑO: 2 de maig, Santa Caterina, i 3 de maig,Santa Creu
DOS AGUAS: 17 de gener, Sant Anton, 5 d'octubre, Mare de Déu del Rosari
ELIANA, L': 16 de juliol, Mare de Déu del Carme, i 17 de juliol, Crist del Consol
EMPERADOR: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 3 de setembre, Santíssim Crist de la Misericòrdia
ENGUERA: 27 i 28 de setembre, festivitats locals
ÈNOVA, L': 9 d'abril, i 27 de juliol, festes locals
ESTIVELLA: 24 d'abril, Sant Vicent, i 20 d'agost, festivitat de Sant Josep
ESTUBENY: 24 d'agost, Crist de la Bona Sort, i 27 d'agost, Sant Onofre
FAURA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 20 d'agost, Pujada de Santa Bàrbara
FAVARA: 20 de març, i 14 d'agost, festes locals
FOIOS: 9 d'abril, Sant Vicent, i 17 d'agost, Mare de Déu de Patrocini
FONT D'EN CARRÒS, LA: 23 d'agost, Mare de Deu del Remei, i 24 d'agost, Santíssim Crist de l'Empar
FONT DE LA FIGUERA, LA: 6 d'agost, Santíssim Crist dels Afligits, i 7 de desembre, Nativitat de la Mare de Déu
FONTANARS DELS ALFORINS: 9 d'abril, Sant Vicent, i 3 de setembre, Mare de Déu del Rosari
FORTALENY: 17 de gener, Sant Antoni Abat, i 9 d' abril, Sant Vicent Ferrer
FUENTERROBLES: 2 de febrer, Mare de Déu de la Candela, i 23 d'agost, festes d'estiu
GANDIA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 1 d'octubre, Sant Francesc de Borja Fira de Gandia
GÁTOVA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 24 de setembre, Mare de Déu de la Mercé
GAVARDA: 9 d'abril, Sant Vicent, i 10 d'abril, Dia del Gos
GENOVÉS: 17 de maig, Sant Pasqual Baylón, i 6 d'agost, festivitat del Crist
GESTALGAR: 2 de febrer, Sant Blai, i 9 d'abril, Sant Vicent
GILET: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 27 d'agost, Mare de Déu de l'Estrella
GODELLA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 24 d'agost, Sant Bartomeu
GODELLETA: 29 de juny, Sant Pere, i 8 d'octubre, festivitat de Santa Reparada
GRANJA DE LA COSTANERA, LA: 10 d'agost, la Promesa, i 4 d'octubre, Sant Francesc
GUADASSÉQUIES: 9 d'abril, Sant Vicent, i 26 de desembre, Segon Dia de Nadal
GUADASSUAR: 22 de gener. Sant Vicent Màrtir, i 6 d'agost, Santíssim Crist de la Penya
GUARDAMAR DE LA SAFOR: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 26 de desembre, festa local
HIGUERUELAS: 14 de setembre, i 7 de desembre, festes locals
JALANCE: 2 de febrer, vespra festivitat de Sant Blai, i 14 d'agost, vespra festivitat de l'Assumpció de la Mare de Déu
JARAFUEL: 24 d'agost, fira d'estiu, i 23 de novembre, festes patronals
LORIGUILLA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 25 de juny, celebracions Sant Joan Baptista
LOSA DEL OBISPO: 8 d'octubre, i 7 de desembre, festivitats locals
LLANERA DE RANES: 2 de març, Porrat de Torrent, i 31 d'agost, festa patronal
LLAURÍ: 9 d'abril, Sant Vicent, 10 d'agost, Sant Llorenç
LLÍRIA: 9 d'abril, Sant Vicent, 29 de setembre, Sant Miquel
LLOCNOU D'EN FENOLLET: 23 i 24 d'agost, festes locals
LLOCNOU DE LA CORONA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 7 de setembre, Mare de Déu del Do
LLOCNOU DE SANT JERONI: 9 d'abril, i 13 d'agost, festes locals
LLOMBAI: 17 de gener, Sant Antoni Abat, i 11 de juliol, Dia de la Sang
LLOSA DE RANES, LA: 27 d'agost, Mare de Déu del Naixement, i 28 d'agost, Santíssim Crist del Miracle
LLUTXENT: 30 d'abril, i 2 de maig, festes locals
MACASTRE: 16 de març, falles, i 9 d'abril, Sant Vicent
MANISES: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 19 de juliol, festivitat de les Santes Justa i Rufina
MANUEL: 2 de febrer, la Candelera, i 31 d'agost, Sant Isidre Llaurador
MARENY DE BARRAQUETES: 3 d'abril, 3r dia de Pasqua, i 9 d'abril, Sant Vicent
MARINES: 9 d'abril, celebració Pasqua, Sant Vicent Ferrer, i 6 d'agost, festa del Santíssim Crist de la Mercé
MASSALAVÉS: 23 d'agost, Festivitat de la Mare de Déu dels Desemparats i 24 d'agost Festivitat de Sant Miquel i Santa Maria Magdalena
MASSALFASSAR: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 10 d'agost, Sant Llorenç
MASSAMAGRELL: 24 de setembre, Mare de Déu del Rosari, i 27 de setembre, Sant Joan Apòstol
MASSANASSA: 9 d'abril, i 22 de juny, festes locals.
MELIANA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 14 de setembre, Crist de la Providència
MILLARES: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 6 d'agost, Santíssim Crist de la Salut
MIRAMAR: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 9 d'agost, Sant Andreu
MISLATA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 27 d'agost, La Mare de Déu dels Àngels
MOIXENT: 9 d'abril, Sant Vicent, i 29 de juny, Sant Pere
MONCADA: 10 de setembre, festa local, i 4 de desembre, festivitat de Santa Bàrbara
MONTSERRAT: 9 d'abril, Sant Vicent, i 16 d'agost, Sant Roc
MONTAVERNER: d'abril, i 31 d'agost, festes locals
MONTESA: 9 d'abril, Sant Vicent, i 3 de setembre, festivitat de la Maredeueta
MONTITXELVO: 7 i 8 de maig, festes locals
MONTROI: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 24 d'agost, festivitat del Diví Xiquet
MUSEROS: 9 d'abril, festa local, i 16 d'agost, festa local
NÁQUERA: 3 d'octubre, Mare de Déu de l'Encarnació, i 4 d'octubre, Sant Francesc d'Assis
NAVARRÉS: 12 de març, festa local, i 11 d'octubre, festa local
NOVETLÈ: 27 d'agost Dia de la Mare de Déu del Rosari, i 29 d'agost, Dia del Crist
OLIVA: 3 de maig, festes del Crist, i 20 de juliol, festes de Moros i Cristians
OLLERIA, L': 3 i 4 de setembre, festes locals de Moros i Cristians Festes patronals
OLOCAU: 16 d'agost, Sant Roc, i 8 d'octubre, Mare de Déu del Rosari
ONTINYENT: 27 d'agost, dillus de festes de Moros i Cristians, i 19 de novembre, dilluns de Fira
OTOS: 9 d'abril, Sant Vicent, i 26 de desembre, segon Dia de Nadal
PAIPORTA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 16 d'agost, Sant Roc
PALMA DE GANDIA: 29 d'agost, Sant Cristòfol, i 30 d'agost, Santíssim Crist de la Salut
PALMERA: 21 de juny, Puríssima Concepció, i 22 de juny, dia de la Mare de Déu del Carme
PALOMAR, El: 9 d'abril, dilluns de Sant Vicent, i 26 de desembre, segon dia de Nadal
PATERNA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 27 d'agost, Santíssim Crist de la Fe
PEDRALBA: 17 i 18 de gener: festes de Sant Antoni Abat
PERELLÓ, El: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 5 de desembre, festivitat de la constitució de l'entitat local del Perelló
PETRÉS: 25 de juliol, Sant Jaume, i 27 d'agost, festivitat del Xiquet
PICANYA: 11 de juliol, la Sang, i 08 de setembre, Mare de Déu de Montserrat
PICASSENT: 10 de juliol, Sant Cristòfol, i 8 de setembre, Mare de Déu de Vallivana
PILES: 23 de maig, Sant Felip Neri, i 4 de desembre, Santa Bàrbara
PINET: 9 de juliol, Sant Cristòfol, i 7 de desembre, Sant Ambròs
POBLA DE FARNALS, LA: 13 de setembre, Sant Josep, i 14 de setembre, Sant Feliu
POBLA DE VALLBONA,LA: 20 de gener, Patró Sant Sebastià, i 20 de març, Patrona la Mare de Déu del Rosari
POBLA DEL DUC, LA: 11 de gener, festa local, i 31 d'agost, festa local
POBLA LLARGA, LA: 9 d'abril, Sant Vicent, i 29 de juny, Sant Pere
POLINYÀ DE XÚQUER: 6 d'agost, Crist de la Sang, i 26 de desembre, segon Dia de Nadal
POTRIES: 9 d'abril, Sant Vicent, i 26 de desembre, segon Dia de Nadal
PUÇOL: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 8 de setembre, la Patrona de Puçol
PUEBLA DE SAN MIGUEL: 30 d'abril, festa local, i 2 de novembre, festa local
PUIG DE SANTA MARIA, EL: 16 d'agost, Sant Roc, i 03 de setembre, Mare de Déu
QUART DE LES VALLS: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 17 de setembre, Crist de l'Agonia de Quart de les Valls
QUART DE POBLET: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 3 de setembre, Mare de Déu de la Llum
QUARTELL: 9 d'abril, Dilluns de Sant Vicent Ferre, i 26 de desembre, segon Dia de Nadal
QUATRETONDA: 2 de juliol, festa patronal, i 3 de setembre, festa patronal
QUESA: 8 d'agost, Santíssim Crist de la Salut, i 10 d'agost, Santa Creu
RAFELBUÑOL: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 11 de setembre, Mare de Déu del Miracle
RAFELCOFER: 5 de juliol, festa de Moros i Cristians, i 16 de juliol, Mare de Déu del Carme
RAFELGUARAF: 6 i 7 d'agost, festes patronals
RÀFOL DE SALEM: 9 d'abril, Sant Vicent, i 21 de setembre, festivitat del Diví Salvador
REAL DE GANDIA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 3 d'agost, festivitat de la Divina Aurora
REAL: 5 i 6 de juliol, festes locals
REQUENA: 23 de març, Divendres de Dolors, i 9 d'abril, dilluns de Pasqua de Sant Vicent
RIBA-ROJA DE TÚRIA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 14 de setembre, Santíssim Crist dels Afligits
RIOLA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 26 de desembre, festa local
ROCAFORT: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 28 d'agost, Santíssim Crist de la Providència
ROTGLÀ I CORBERÀ: 6 i 7 de setembre, festes patronals
RÓTOVA: 9 d'abril, Sant Vicent, i 10 de setembre, Sant Bartomeu
RUGAT: 9 d'abril, Sant Vicent, i 26 de desembre, Sant Esteve
SAGUNT: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 30 de juliol, Sants Abdó i Senent
SALEM: 6 juliol, Moros i Cristians, i 10 de setembre, Sant Roc
SAN ANTONIO DE BENAGÉBER: 16 de març, Falles, i 16 d'agost, Sant Roc
SANT JOANET: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 22 de juny, Sants de la Pedra
SEDAVÍ: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 14 de setembre, festa local
SEGART: 6 d'agost, festivitat del Santíssim Eccehomo, 7 d'agost, festivitat de la Santa Creu
SELLENT: 23 d'agost, Sant Isidre Llaurador, i 24 d'agost, Immaculada Concepció
SEMPERE: 2 de febrer, feta local, i 22 d'octubre, festa local
SENYERA: 26 de juliol, Santa Anna, i 20 d'agost, Santíssim Crist de la Bona Mort
SERRA: 1 d'agost, Sant Josep, i 2 d'agost, Mare de Déu dels Àngels
SIETE AGUAS: 16 de març, Falles, i 6 d'agost, Crist dels Afligits
SILLA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 6 d'agost, festivitat del Santíssim Crist
SIMAT DE LA VALLDIGNA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 26 de juliol, de Santa Anna
SINARCAS: 15 de maig, Sant Isidre, i 24 d'agost, festa d'estiu
SOLLANA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 10 d'agost, Sant Crist de la Pietat
SOT DE CHERA: 16 de març, Falles, i 16 d'agost, Sant Roc
SUECA. 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 8 de setembre, Mare de Déu de Sales
SUMACÀRCER: 9 d'abril, festa local, i 3 de setembre, festa local
TAVERNES BLANQUES: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 21 d'agost, Sant Roc
TAVERNES DE LA VALLDIGNA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 14 de setembre, festa del poble
TERESA DE COFRENTES: 2 de febrer, Sant Blai, i 13 d'agost, Mare de Déu de l'Assumpció
TERRATEIG: 9 i 10 d'abril, Festes patronals Sant Vicent Ferrer
TITAGUAS: 6 i 7 de setembre, festes locals
TORREBAJA: 9 d'abril, Sant Vicent, i 20 d'agost, festes de la localitat en honor a Sant Roc
TORRELLA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 2 d'agost, Mare de Déu dels Àngels
TORRENT: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 30 de juliol, Sants patrons de Torrent
TORRES TORRES: 7 de setembre, Mare de Déu de la Llet, i 10 de setembre, Mare de Déu de la Vallibana
TOUS: 1 i 2 d'octubre, festes patronals en honor a Sant Miquel Arcàngel
TUÉJAR: 13, de novembre, festa local, i 7 desembre, festa local
TURÍS: 9 d'abril, Sant Vicent, i 25 de juliol, Sant Jaume
UTIEL: 15 de maig, Sant Isidre Llaurador, 8 de setembre, patrona d'Utiel, Santíssima Mare de Déu del Remei
VALÈNCIA: 22 de gener, Celebració de Sant Vicent Màrtir, patró de la ciutat de València, i 9 d'abril Sant Vicent Ferrer, patró de la Comunitat Valenciana
VALLADA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 7 de setembre, festa de Moros i Cristians
VALLANCA 17 de gener, Sant Anton, 16 d'agost, Sant Roc
VALLÉS 21 i 22 de juny, festes de Sant Joan Baptista
VENTA DEL MORO: 15 de maig, Sant Isidre Llaurador, i 10 de desembre, Mare de Déu de l'Oreto
VILAMARXANT: 29 i 30 d'agost, festes locals
VILALLONGA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 17 d'agost, Mare de Déu de la Font
VILLANUEVA DE CASTELLÓN: 28 d'agost, festa local i 13 de desembre, Santa Llúcia
VILLAR DEL ARZOBISPO: 24 de gener, Mare de Déu de la Pau, i 16 d'agost, Sant Roc
VILLAGORDO DEL CABRIEL: 15 de maig, Sant Isidre Llaurador, i 16 d'agost, Sant Roc
VINALESA: 30 d'abril, festa local, i 7 de desembre, festa local
XÀTIVA: 9 d'abril, festivitat de Pasqua de Sant Vicent, 1 d'agost, festivitat de Sant Feliu
XERACO: 9 d'abril, Sant Vicent, i 6 d'agost, Santíssim Crist de l'Agonia
XERESA 09 d'abril, Sant Vicent, i 13 de juny, Sant Antoni de Pàdua
XIRIVELLA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 8 de setembre, Mare de Déu de la Salut
YÁTOVA: 20 de març, Sant Josep, i 20 d'agost, Mare de Déu del Rosari
YESA, LA: 9 d'abril, Sant Vicent Ferrer, i 16 de juliol, Mare de Déu del Carme
ZARRA: 19 de gener, Sant Anton, i 27 de juliol, Santa Anna